Kam je vhodná foukaná izolace?

Kam je vhodná foukaná izolace

Foukaná minerální tepelná izolace se aplikuje na místa, kde z domácnosti nebo jiného inkriminovaného místa uniká nejvíce tepla. Peníze vložené investováním do střešní konstrukce nebo jiné části domu se vrací dle propočtů v horizontu kratším než 5 let. Tím je dokázáno, že právě foukaná minerální je jedním z nejlevnějších, nejefektivnějších a nejjednodušších způsobů zateplení domu.

Foukaná a minerální izolace a její vlastnosti

izotem1Jak již pojem foukaná izolace naznačuje, jedná se o způsob nanesení, neboli aplikování izolační hmoty na místo izolování, kde se za pomocí foukacího stroje vhání izolační materiál. Aplikace izolace foukáním je rychlá a po dokončení nevzniká téměř žádný odpad.

Vlastnostmi je minerální foukaná izolace tvarově a objemové stálá, hydrofobní a nepodléhá plísním ani hnilobě. I přes své vysoké tepelně izolační účinnosti je dokonale prodyšná a umožňuje domu takzvaně „dýchat“. Tato technologie je známa již desítky let a neustále se nejnovějšími technologiemi vylepšuje. Samozřejmě že je ohnivzdorná a tím tak dochází ještě k vyšší ochraně objektu. Samozřejmě že je i také absolutně zdravotně nezávadná.

Vhodné použití foukané izolace

izotem2Foukaná izolace je vhodná pro dřevostavby, novostavby, rodinné a panelové domy, zahradní domky. Dále pro dutiny trámových stropů, šikminy střech, půdní prostory a prostory pultových střech a dutých střech a příček.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.